Přípravka ovládla Hradec!

2017-09-10-U8-Hradec-KraloveBez jediné bodové ztráty a pouze s jednou obdrženou brankou, takovou bilancí se mohla pochlubit naše přípravka (U10) na úvodním turnaji nové sezony v Hradci Králové, který se hrál jako "Memoriál Ládi a Ládíka Pařízka". V konkurenci čtyř mužstev z Hradce, tří ze Slávie, dvou Pragy a mužstva Olomouce kluci a děvče (Emička Oriničová) vyhráli všech pět utkání základní skupiny a ve finále si hladce poradili i s domácím mužstvem 08. Na turnaj jsme odjeli bez většího očekávání, vždyť v našem mužstvu zůstal z loňské základní sestavy Vašík Vilímek a mužstvo vždy doplňující Filip Veverka a Dušan Soukup, o to milejším překvapením byl nejen konečný výsledek, ale i předvedená hra.

V úvodním utkání s Pragou se ještě jednalo o nepohledné utrápené, ale ovšem i zasloužené vítězství (2:0), ale od druhého utkání se zvedal i náš výkon (s Olomoucí 3:0). Ve třetím utkání základní skupiny nás pořádně potrápila urostlá Slavistická děvčata (2:0), která nakonec obsadila stříbrný stupínek. Budoucnost budou mít určitě mladá, ale neskutečně pohyblivá domácí děvčata (3:0). Poslední utkání základní skupiny, mělo být asi vrcholem turnaje, ovšem domácí mužstvo 07, s námi drželo krok prvních 5 minut, kdy nám jako jediné vstřelilo i branku (na 1:1), ale po obdržení branky na 1:2, jako když zapomnělo vše co hrálo a výsledkem byla naše vysoká výhra 5:1. Poslední naše utkání dokumentovalo naši vzestupnou výkonost, s Hradcem 08, který vyhrál druhou skupinu, jsme si pohráli jako kočka s myší. Konečný výsledek 4:0 plně odpovídal průběhu utkání na hřišti. Konečné pořadí: 1.Mnichovice, 2.Slavia B (dívky), 3.Hradec 08!
A hodnocení: V bráně koncentrovaný a výborný Šimon Šubrt, v obraně famózní Vašek Vilímek, výborní Filip Buršík a Marek Laštovička, "minimálně" dobrý Niki Vintr, v útoku pak smršť v podobě Dušana Soukupa a Filipa Veverky, která ovšem výborně pomáhá i obraně, pokud je potřeba, dobře doplňující Emička Oriničová a své si odehráli i kluci, kteří se to učí Maty Čermák a Bruno Dvorský.
Samozřejmě velká pochvala pro pořadatele a co musím zmínit, naprosto přesné rozhodčí - klobouk dolů!
Fotografie bude doplněna.
H.V.                  

Popis fotografie: Úplně vzadu zleva Jan Veverka a František Buršík (trenéři), stojící zleva Václav Vilímek, Niki Vinrt, Marek Laštovička, Filip Buršík, Bruno Dvorský, Ema Oriničová, Dušan Soukup, Filip Veverka, Matyáš Čermák, ležící Šimon Šubrt