Přípravka v Rakovníku bronzová!

2017-10-08-U10-RakovnikNa neoficiálním přeboru mimopražských přípravek v Rakovníku se nám celkem dařilo. Kromě první porážky s mužstvem Litic A (0:1), jsme zvládli všechna utkání v základní skupině a v boji o třetí místo se nám podařilo přehrát 3:2 Hradec 07.


Hned dvanáctičlenné bylo startovní pole na turnaji, kterého se zúčastnila všechna mimopražská mužstva, která hrají tuto kategorii. Na turnaji měl své zastoupení Hradec (4x), dále pak Litice(2x), Bolevec, Olomouc, Kadaň, domácí Rakovník (2x) a samozřejmě nechybělo naše mužstvo. Nejprve se hrálo ve dvou šestičlenných základních skupinách systémem každý s každým a o konečné umístění si zahrála stejně umístěná mužstva z obou skupin.
Nás na úvod čekalo mužstvo Litic A, jak se ukázalo soupeř silný. V poměrně vyrovnaném utkání se sopeř v cca.5.minutě ujal vedení 1:0 a nám se už přes veškerou snahu nepodařilo vyrovnat.
Ve druhém utkání nás čekalo mužstvo Hradce 09. Utkání to bylo poměrně vyrovnané hrané hodně stylem nahoru a dolu. Soupeř sice dal rychle branku, ale pak jsme stav otočili na 2:1 a zdálo se, že vše dovedeme do úspěšného konce. Nicméně soupeř se nevzdal a cca. 2 minuty před koncem vyrovnal. Štěstěna se k nám ovšem přiklonila, když po nevyužitém brejku soupeře vstřelil Filip Veverka vítěznou branku téměř s klaksonem - 3:2!
Sérii těžkých utkání jsme zakončili s domácím Rakovníkem A, který do té doby měl 2 vítězství a skore 8:0. Ovšem začátek utkání patřil tentokrát jednoznačně nám, uběhlo sotva čtyři,  pět minut a stav byl 3:0. Soupeř pak po našem prostřídání zkorigoval na 3:2, ale vzápětí jsme vše uklidnili čtvrtou brankou. Další a konečná koregce na 4:3 přišla až z nájezdu po odehrání hrací doby. V tomto utkání jsme dnes podali asi nejlepší výkon.
Následná utkání s Kadaní a Hradec dívky, měla patřit k těm jednodušším a skutečně tomu bylo tak. S Kadaní to bylo opravdu jen o skóre, konečné 6:0. Malá děvčata z Hradce předvedla ovšem snaživý výkon, a ač od začátku jsme měli převahu dlouho nám trvalo se střelecky prosadit, konečných 5:2 však odpovídalo předvedené hře.
V boji o třetí místo nás pak čekalo neoblíbené hradecké áčko hrající pod označením Hradec 07. První polovina patřila jednoznačně nám, postupně jsme si vybojovali jasný náskok 3:0, ale od poloviny utkání se chopil iniciativy soupeř. Bylo to určitě zásluhou prostřídání v našem mužstvu, ale i našim oporám začalo "docházet". Naštěstí jsme do závěrečného hvizdu udrželi konečných 3:2 a tím i konečné třetí místo!
Vítězem turnaje se stal Bolevec, když ve finále zdolal našeho přemožitele mužstvo Litice A 3:1.
No a samozřejmě malé hodnocení z našeho pohledu. V bráně nás opravdu podržel Šimon Šubrt, sice se mu dnes nedařilo tolik na nájezdy, ale skvěle četl hru a výborně vybíhal. V obraně hrál určitě prim jeden z nejlepších obránců dané kategorie Vašík Vilímek. Výborně hrál i Filip Buršík, i když bude muset trochu zapracovat na rozehrávce. Svůj teprve druhý turnaj v obraně hrála Emička Oriničová a určitě obstála, až přidá trochu razence bude výborná. Své si ovšem uhrál i Niki Vintr, musí ovšem přidat trochu víc pohybu. V útoku nejvíce Branek vstřelil Filip Veverka, ale mohlo být ještě víc našich branek, kdyby občas zvolil přihrávku, před střelou. Výborný standard předvedl Dušan, vůbec nehrál sobecky, jen mohl občas trochu razantněji zakončovat. Příslibem do budoucna jsou určitě Niíkita Račková a Tomáš Sebera, na kterých byla ze začátku znát nezkušenost, ale výkonem utkání od utkání jdou nahoru, to samé bude platit určitě i na Páťu Stejskala.
Na závěr všem borcům děkuji za předvedené výkony a budu se těšit, že za týden doma to bude ještě lepší.
H.V.