U10A - absencí bylo moc....

Obrazek-5Ve velmi oslabené sestavě sehrálo mužstvo přípravky A svá nedělní utkání, což se samozřejmě projevilo na hře a výsledcích. V prvním utkání jsme podlehli děvčatům z Hostivaře 0:5 a ve druhém utkání pouze remizovali 1:1 s mnichovickým Béčkem.
V prvním utkání, kdy za nás ještě obětavě nastoupil Vašík Vilímek (posunul si odjezd na hory) a Marek Laštovička, jsme nehráli vůbec špatně a se soupeřem hráli rychlý, pro diváky snad atraktivní  hokej stylem nahoru/dolu, pouze s jedním malým rozdílem, soupeř šance proměňoval, my ne!

Na derby s našim Béčkem jsme čekali pět hodin od prvního utkání!!! Bohužel, ne každý měl možnost věnovat úplně celý víkend pozemnímu hokeji (v sobotu se hrálo taky) a tak jsem byl hrozně vděčný pětici, která na utkání zůstala a tímto jim ještě jednou moc děkuji. Utkání, které se hrálo ve vynikají atmosféře však mělo spíše úroveň soutěže o kategorii níž. Dětem nelze vytknout snahu a nasazení, ale přesná přihrávka, či kombinace nebyla vůbec k vidění a porovnávat ho s derby například Hostivařských z minulého týdne se vůbec nedá. Áčko mělo zásluhou neúnavně hrajícího Dušana převahu, ovšem často si to neměl s kým dát a pokud měl, tak bohužel tak moc nečinil. Výsledkem bylo narůstající číslo nájezdů (celkem za celé utkání 9!), ovšem 100% neproměněných a prohlubující se frustrace na naší straně (včetně trenéra na lavičce) a to obzvlášť, když Béčko proměnilo v polovině prvního poločasu jednu ze svých ojedinělých šancí. Druhý poločas nabídl stejný obrázek pouze s tím, že Dušan pět minut před koncem proměnil jednu ze svých šancí ve vyrovnání. Finální snaha o úplný zvrat, kdy jsem v útoku doplnil Dušana Kubíkem a do obrany dal mladou Terezku Baborovou, která hrála poprvé na takto velikém hřišti, už přinesl pouze nájezdy na obou stranách.
Všem borcům musím ovšem moc poděkovat, vždyť odehráli na rozdíl od soupeře, který měl alespoň jednoho hráče na prostřídání, celých 30minut!
Jmenovitě určitě zaslouží pochvalu Maty Žvejkal, který chytal po půl roce a chytal dobře, Emička se taky snažila, určitě zlepšila rozehrávku, Kubík Pecka je moc šikovnej a talentovanej, ale potřebuje více herní praxe (a tréninků v hale), Důša je nezmar, který to někdy moc tahá, ale chápu ho, no a pochválit musím i Terezku Baborovou, která hrála poprvé v této kategorii a poprvé na takto velkém prostoru, nebála se a snažila se.

To, že se jen v mužstvu "A" dokázalo za polovinu soutěže prostřídat 17 hráčů má určitě velké pozitivum pro budoucnost v tom, že zkušenosti nabírá spousta mladých hráčů. Myslím si, že ze všech účastníků soutěže míváme nejmladší skladby mužstev! Ovšem, zároveň to svědčí o tom, že ne zdaleka pro všechny je pozemní hokej prioritou, což je u některých talentovaných dětí velká škoda. K tomu nás provázejí samozřejmě nemoci a bohužel těch, kteří dokážou již nyní hrát srovnatelně s nejlepšími hráči z jiných oddílů je momentálně v této kategorii málo.....