U10A - dvakrát 8!

2018-01-21-U10V dalších dvou kolech halové soutěže kategorie U10 se našemu Áčku dařilo. Nejprve porazilo mužstvo Kbel B 8:2 a ve druhém utkání chlapce pražské Slavie 8:4.

Ve výrazně početnější a kvalitnější sestavě, oproti minule, jsme soupeře ze spodu tabulky (Kbely B) pořádně přimáčkli hned od začátku utkání. Výsledkem bylo rychlé vedení 2:0 zásluhou Vašíka Vilímka. Po prostřídání soupeř sice snížil, ovšem ne na dlouho. Postupně jsme zvýšili na 4:1 a ač soupeř ještě těsně před poločasem z nájezdu snížil na 4:2, bylo to to poslední z jeho strany. Ve druhém poločase bylo znát, že střídačka soupeře byla úplně prázdná, přestože se snažil, začali mu postupně docházet síly a tak skore narůstalo na konečných 8:2.

Ve druhém utkání nás čekal soused z tabulky a zejména v prvním poločase to bylo na hřišti znát. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a šance, střídala šanci. Ze začátku jsme byli úspěšnější a vždy nechávali soupeře dotahovat jednobrankové manko. To platilo až do 15.minuty prvního poločasu, kdy se soupeř poprvé a naposledy ujal vedení 4:3 a to po naší ohromné "hrubce". Druhý poločas byl ovšem z naší strany asi nejpovedenější z poslední doby. Rychle se nám podařilo vyrovnat a postupně jsme se začali usídlovat na polovině soupeře, když jsme pak v rozmezí 22.-25.minuty překonali brankáře soupeře hned třikrát, bylo rozhodnuto. V závěru, kdy už soupeři zcela zřetelně "docházelo" bylo jen otázkou kolik šancí proměníme. Po hrozném zmatku před brankou soupeře už se nám to povedle sice jen jednou, ale i tak konečných 8:4 bylo zasloužených a to zejména za skvělou jízdu ve druhém poločase.
Za dnešek musím pochválit celé mužstvo, výrazně jsme zejména zlepšili koncovku. Vždyť jsme dnes dali 16 branek oproti 1 (slovy jedné) minulou neděli. Pozitivní je, že se na tom dnes podíleli výrazně hned tři borci (Dušan, Vašík a obránce Filip). No a bráno po jménech: Maty v bráně nic nepokazil, i když minule to bylo ještě lepší, Marek předvedl spolehlivý výkon, Filip Buršík byl vynikající v obraně a k tomu výborné přihrávky, které mají oči a k tomu dnes i výborná střelba (3, nebo 4 branky!), Vašík to je jistota v zadu i ve předu a dnes i výborná koncovka, "jezdící" Dušan, to jsou kvanta vybojovaných míčů a tah na bránu a když má s kým hrát, jako dnes, tak to nemá chybu. Skvěle do mužstva zapadl i Kiki Melichar, až se ještě trochu otrká a přidá trochu důrazu, bude z něj skvělej útočník. Maty Čermák hrál v poli snad po půl roce a ze začátku to bylo znát, ovšem střídání od střídání šel výkon nahoru.
V sobotu nás čeká velká zatěžkávací zkouška v podobě 2. a 3.mužstva tabulky (Hostivař A a Kbely A), ale věřím, že pokud se sejdeme v obdobné sestavě jako tentokrát, můžeme znepříjemnit život i jim.