Přípravka mužstvo "A" na 6.místě

Hokejky-kruhSvoji halovou sezonu v sobotu dokončila i mužstva přípravky. Mužstvo "A" obdrželo "nášup" od suverena sezony mužstva Presidenta 0:10 a prohrálo s dívčím mužstvem Hostivaře 4:7, když nezvládlo závěr utkání. Obsadilo tak v konečné tabulce 6.místo za Slavií A jen zásluhou horšího skóre.
Již pohled na tabulku naznačoval, že první utkání nebude pro nás jednoduché. Mužstvo Presidenta ztratilo za celou sezonu pouhé dva body a to ještě v utkání, kdy nastoupilo značně oslabené.

Tentokrát však nastoupilo pro nás bohužel v plné sestavě, včetně kluků, kteří nastupují pravidelně  o kategorii výš a bylo to znát. Od prvních minut bylo patrné, že se bude hrát jen o výši skóre. Soupeř, který hraje stabilně s pěti hráči v poli nás zmáčkl na naší polovině a kluci ač se snažili sebe víc, jen hasili. Po prostřídání v táboru soupeře se hra sice vždy opticky srovnala, ale soupeře zatlačit na jeho polovinu a vstřelit branku se nám bohužel nepovedlo, přestože se o to neúnavný Důša snažil i za velice nepříjemného stavu. Konečných 10:0 (po poločase 4:0) je náš letos nejhorší výsledek, ale přesto musím kluky pochválit, nerozčilovali se, nezabalili to a bojovali do posledních okamžiků, zejména někteří.  
Druhé utkání se soupeřem, který byl v tabulce těsně před námi (Hostivař B) přineslo úplně jiný hokej. Oboustraně útočný hokej dvou vyrovnaných soupeřů přinesl napínavou podívanou téměř až do posledních minut. Soupeři se přetahovali o jednobrankové vedení až do tří čtvrtin utkání, kdy si vybral do té doby dobře chytající Maty, slabší chvilky a inkasoval dva lehké góly a kluci hrající na hranici svých možností již nenašli síly utkání zdramatizovat. Konečných 4:7 bylo z našeho pohledu opravdu kruté!
No a hodnocení celé sezony..... špatná první polovina soutěže, ale zlepšení v té druhé a to nejen výsledkově. Obsadili jsme konečné šesté místo (přesně polovina tabulky), ale vyjma utkání s Presidentem jsme dokázali hrát minimálně jedno herně vyrovnané utkání s ostatními soupeři. V prvním utkání jsme zatápěli druhé Hostivaři A v odvetách zase třetím Kbelům A. No a počínaje čtvrtou Hostivaří B jsme hráli vyrovnaná utkání, kdy často rozhodovali maličkosti v náš prospěch, či neprospěch. 
V první části soutěže nás tlačila pata zejména v bráně. Šimon, který soutěž začal, již chytat nechtěl, takže do brány musel nezkušený Maty Čermák a samozřejmě v rychlé hale od něj nikdo nemohl čekat zázraky. Některá dobrá utkání pak odchytal po dlouhé nemoci se vracející se Maty Žvejkal.
V obraně byl jistotou Vašík, který se však postupně posunul o kategorii výš, téměř na 100% ho však nahradil Filip Buršík, který si začal postupně věřit a na jeho hře to bylo znát. Dobrý a postupně v závěru sezony až výborný byl mladý Marek. Emička sehrála výborná utkání s vyrovnanými soupeři, ovšem v utkání s mužstvy z horních postrádá rychlost. V posledních utkáních v obraně zaskakoval i Filip Veverka, v obrané hře spolehlivý a obětavý, ale ve hře dopředu si občas bohužel vybírá komu nahraje a komu ne......
V útoku byl jednoznačnou hvězdou Důša, kterému snad jen vytknout občas zbrklou koncovku a snahu být všude! Oboje však přijde určitě časem a bude to superhráč. Při naší nevyrovnanosti mužstva se s ním bohužel moc nepotkával v útoku Filip Veverka, který k ostatním spoluhráčům (mimo Dušana) je dost skoupý na přihrávku, ale každopádně také talent a velký potencionál do budoucna. Nejpříjemnějším překvapením byl pro mne Kristián (Kiki) Melichar, který před halou navštěvoval pouze kroužek v Mirošovicích. Neskutečně nadaný kluk, který až dožene rest ve hře s hokejkou, bude patřit k těm nejlepším. Své už uhrál i nyní. U Kubíka je znát, že návštěvnost tréninků je omezená, pokud hokej začne dělat na 100% nebojím se, že by to ovšem nedohnal. U Šimona byla znát nevyhranost (v uplynulém období převážně chytal, část halové sezony byl zraněný), ale určitě tah na bránu má a bude-li chtít, může vše dohnat. U ostatních hráčů se jednalo spíše o sbírání zkušeností, které jim určitě pomohou v budoucnosti.
No a trenér? Mohlo to být lepší!
Každopádně jsme měli jedno z nejmladších mužstev, kdy drtivá většina může hrát i v příštím roce, tak myslím, že v příštím roce bychom mohli hrát o medaile, jako tomu bylo v době, kdy hrála tuto kategorii superúspěšná generace mladších žáků.
Všem zúčastněným včetně rodičů velké díky.
H.V.                                               

2018-nabor-podzim-1

Facebook1 

Sledujte videa ze zápasů
logo

Fanshop - možno zakoupit

Kalendář akcí
klikněte pro zvětšení