Přípravka po dobrém výkonu v Hostivaři pátá

Hokejky-kruhV konkurenci dvanácti mužstev kategorie U10 obsadilo naše mužstvo na turnaji v Hostivaři konečné páté místo a mohlo být i lépe! Kluci a děvče (Emička Oriničová) prohráli v průběhu turnaje pouze dvě utkání a to se suverénem akce mužstvem Hostivař A, když byl v naší brance zraněný Maty Žvejkal a s Hradcem 09, když jsme hráli bez brankáře. Zbývající čtyři utkání (Praga A, Hradec 08, President, Praga B) skončila našim úspěchem!  

 

Hned v prvním "ostrém" utkání jarní sezony na nás čekal stříbrný medailista z haly, mužstvo Hostivaře A. Do utkání jsme vstoupili s velkým odhodláním, ale bohužel také s brankářem, kterému se při předzápasovém rozehrání obnovilo zranění nohy. A jelikož naše procento úspěšnosti střelby se rovnalo nule (jen Důša spálil dvě velké šance) připsali jsme si nelichotivých 0:3. Ač musím zdůraznit, že soupeři jsme byli vyrovnaným soupeřem, což zdůraznili i jeho trenéři.
Do druhého utkání proti Hradci 08 měl velké odhodlání nastoupit v bráně zraněný Maty Žvejkal, ovšem při předzápasové přípravě zjistil, že to nepůjde a tak jsme do úvodu utkání vstoupili s autobrankářem, kterého hrál obětavě Niki. Do brankářského se běžel ovšem obléknout Maty Čermák, který ho po pár minutách nahradil. Naštěstí se v utkání hrálo pouze na jednu bránu a ne naší a tak ani Niky, ani Maty neměli téměř žádnou práci. V utkání se předvedl Filip Veverka, který šel posílit do útoku, bezzubého Důšu a hned vstřelil čtyři branky z celkových pěti (5:0).
Poměrně vyrovnané utkání se hrálo s áčkem Pragy, kdy jsme si přeci jen vypracovali více šancí, z kterých jednu proměnil opět Filip - 1:0.
Vítěz haly, mužstvo Presidenta, nastoupilo bez dvou opor (kluci hráli za mladší žáky) a na jejich hře to bylo znát. Na tradičního soupeře jsme doslova vlétli jak uragán a během pěti minut jsme vedli 3:0! Po prostřídání se však hra vyrovnala a soupeř se začal dostávat do šancí. Když pak dvě minuty před koncem snížil z nesprávně nařízeného nájezdu na 2:3 dočkali jsme se ještě dramatu. Ovšem sestava nejzkušenějších vše zvládla a ještě se dostala do slibných šancí.
Smolné utkání jsme sehráli na závěr základní skupiny. Hradec 09 určitě nebyl neporazitelný. Ovšem naši branku opustil Maty, který si chtěl zahrát v poli a na místo autobrankáře nastoupil Filip Buršík. Vedl si výborně, ale chyběl v poli, kam se příliš nevysunoval. Konečná prohra 2:4 byla důsledkem nezkušenosti s nastalou herní situací a nedisciplovaností našich opor (Filip V.+Důša), které se nechali naprosto rozhodit. Třetí místo ve skupině znamenalo boj o konečné páté místo.
Utkání s Pragou B, která nám byla soupeřem, bylo od začátku jednoznačnou záležitostí. To, že skončilo pouze 3:0 bylo jen zásluhou ,alé produktivity. Každopádně v pohodovém tempu páté místo!
Celkově si myslím, že jsme ukázali, že i v této kategorii hokej hrát umíme! S Hostivaří, která ve finále smetla Hradec A 6:2, jsme sehráli mi určitě vyrovnanější utkání, než její finalový soupeř a ani za jiné výkony se stydět nemusíme. Maty Čermák v bráně moc práce neměl, ale byl stále soustředěný a kluci cítili, že když se něco nepovede, že za nimi je. V obraně byl vynikající Filip Buršík, který po přesunu Vašíka Vilímka do U12, přebral výborně roli lídra zadních řad. Špatný nebyl Niki Vintr hrající po zranění a stále se zlepšuje i Tomáš Sebera. V útoku to dnes vzal do svých rukou Filip Veverka, který dával většinu našich branek. Dušan hrál také výborně, ale dnes to byl bohužel "palič" šancí. Své určitě odehrál i Kiki, který až přidá trochu důrazu bude suprútočník.
Každopádně všem děkuji a těším se, že za dva týdny to bude ještě lepší!
H.V.                               

2018-nabor-podzim-1

Facebook1 

Sledujte videa ze zápasů
logo

Fanshop - možno zakoupit

Kalendář akcí
klikněte pro zvětšení