První jarní turnaj U8 v Hostivaři

První jarní turnaj U8 v Hostivaři.
Po dlouhé zimě jsme se vrátili na hřiště ven. Delší tréninkový čas oproti hale je znát, hokejové dovednosti se posouvají. Teď jsme se mohli porovnat se soupeři.

V Hostivaři nás čekalo teplé a slunečné počasí, po obědě i moc horko, ale děti zvládaly jarní rozmary skvěle.
Organizace turnaje byla vynikající, když vezmu v potaz účast 28 týmů z celých Čech, tak bylo na hřišti doopravdy husto. Vše šlapalo na čas a nedocházelo ke skluzům. Trochu chybou bylo špatné nalajnování kruhu, zóny pro střelbu, která byla asi jen 3m široká, proto góly často padala stylem „dovézt až do branky“.

Hrálo se ve 4 skupinách nominovaných dle výkonnosti. My jsme se třemi týmy obsadili skupiny A, B a D.

Mnichovice Áčko - Filip Veverka, Kristián Melichar, Marek Laštovička, Matěj Spanilý,Tadeáš Vávra

Bylo doopravdy silným týmem a ani Hradec Králové, kterého jsme považovali za největšího favorita neznamenal větší problém. Výsledky se pohybovali na úrovni 4:0,6:1 atp. Jediným silnější soupeřem tedy zůstali Kbely A, kde se ještě chvíli před koncem hrálo 2:2, ale po dvou gólech jsme minutu před konce již věděli, že ani tento soupeř nás neporazí.
Tradičně hezky hrál Filip i Marek . Kiki se trochu ještě bojí do soubojů, ale čím dál více přemýšlí o postavení na hřišti a padají i góly. Matěj hraje hezky s hokejkou a Tadeáš podal nadprůměrný výkon.

Mnichovice Béčko - Filip Meller, Tonda Vilímek, Daniela Pflégerová, Natálka Kašková, Yanniz Dupraz
Mužstvo Mnichovice B, kromě utkání s hradeckým soupeřem, nepodávalo špatné výkony.
Herně vyrovnaná utkání sehrálo s hostivařským Béčkem (1:2), s Bohemians (1:1), Slávií (5:4) a s Rakovníkem B (2:4). Problém nastal ve chvíli, kdy kluci a děvčata narazili na opravdu silného soupeře. Hradecké Béčko bylo výkonnostně jinde a místo, aby se všichni snažili o to více zabrat, vyjma neúnavného Toníka Vilímka, to všichni ostatní zabalili a výsledkem byl „nášup“ 0:12! Naštěstí opačný průběh mělo poslední utkání turnaje, kdy soupeřem bylo mužstvo Kbel B. Bez pohybu hrající soupeř během úvodních minut hned třikrát inkasoval a utkání bylo rozhodnuté. Konečný výsledek 8:0 pak byl výbornou tečkou za pohodovým turnajem.
Za dobré spolehlivé výkony v obraně zaslouží pochvalu určitě Toník Vilímek. Své v zadu si uhrála i Danielka. Při jednom utkání, kdy měla možnost si zahrát útok, ukázala, že s její razancí by to mohl být vhodný post pro ni, jen musí zapracovat na pohybu. Filip Meller a Natálka Kašková se snaží, ale  musí oba přidat na důrazu a možná by to chtělo i více sebevědomí. Nakonec jsem si nechal Yanýska Dupraze, který vstřelil většinu branek mužstva a když chtěl, byl vynikající, ovšem taky dokázal odejít v průběhu utkání ze hřiště a nechat mužstvo ve „štichu“. Měl by si rozmyslet, nakolik chce tento krásný sport brát vážně.                            

Mnichovice holky - Adélka Poslušná, Gábinka Poslušná, Terezka Filipovská, Terezka Baborová, Dominika Nachtmanová, Kristýnka Letlová
Trenér Píďa tohoto týmu měl těžkou výchozí situaci, jen samé holčičky, které musel motivovat proti o hlavu vyšším klukům. Holky to ovšem nerozhodilo a bojovaly jak lvice. Občas se prohrálo občas vyhrálo, ale sezóna je před námi , turnajů spoustu, za 14 dní může být zase vše jinak.

Další turnaj je 28.4.2018 ve Kbelích. Pozvánka přijde.

Ještě poděkování paní Letlové za vyprání dresů. Pokud se i příště přihlásí dobrovolník budu moc potěšen.

https://fizda885.rajce.idnes.cz/2018_04_14_Pozemak_U8_Hostivar/

úžasné fotky

2018-nabor-podzim-1

Facebook1 

Sledujte videa ze zápasů
logo

Fanshop - možno zakoupit

Kalendář akcí
klikněte pro zvětšení