Horké chvíle na Pragovce!

Ve stínu 27 stupňů, na sluníčku minimálně o deset víc. Hráči si oblékají oblíbený dres se pštrosem na prsou a při zápasech s tradičními rivaly se přetahují o vítězství. Trenéři míchají v sestavách. Rodiče a další příznivci mnichovického hokeje fandí našim borcům na sluncem propálené tribuně.

 Takové horké chvíle jsme zažili na turnaji kategorie Mimibenjamínků – U6 na hřišti HC 1946 Praga v neděli, 22.4.2018. Kromě pražských týmů – domácí Pragovky, Bohemians a Kbel - se turnaje účastnili i dvě královehradecká družstva. Mnichovice reprezentovali rovněž dva týmy – jeden tým děvčat a jeden tým kluků. A dobře to dopadlo!

 

 

Nejprve k děvčatům, která se na turnaji sešla v  silné sestavě zkušených hráček. Posuďte sami: Gábinka Poslušná, Bětka Jarošová, Esterka Karešová, Anička Kleinová a Terezka Filipovská.

Do prvního zápasu a k velkému překvapení všech přihlížejících diváků nastoupila naše děvčata jako spící Šípkové Růženky. Hra bez chuti a bez zápalu proti nejtěžšímu soupeři ve skupině z Hradce nadávala žádnou šanci na vítězství.
Po krátké přestávce naše děvčata, jako politá živou vodou, představovala už úplně jiný tým, plný bojovných lvic a chytrých lišek. Tým začaly táhnout především Gábinka s Terezkou, které strhly ke hře i ostatní. A ejhle, v dalších zápasech padlo více gólů do sítí soupeře než do našich branek. Do střeleckých statistik se kromě již zmíněné Gábinky a Terezky zapsala i Bětka. Pokud mě paměť neklame, byl to její první gól na turnaji! Anička sice neměla svůj den, to se stává, ale při předchozích turnajích na ni vždy bylo spolehnutí.
Vydrží-li děvčatům chuť do hry a v tréninku vylepšíme rychlost přihrávek a bránění s hokejkou na zemi, budou naše děvčata při nadcházejícím domácím turnaji patřit znovu mezi opory mnichovických týmů.

 

Pokud jsme hovořili u děvčat o silné sestavě, tak v týmu kluků se sešlo vyloženě hvězdné seskupení: Adam Šubrt, Honzík Šubrt, Vašek Dvořák, Kuba Čížek a Tonda Volek.

Naši kluci měli nad všemi soupeři navrch a nebýt necitlivého zásahu rozhodčího v zápase s Hradcem, který odpískal konec zápasu ve chvíli, kdy Adam měl ve střeleckém pásmu před prázdnou brankou napřaženo ke skórování, tak jsme si odvezli jen samá vítězství.

Zápas od zápasu se kluci zlepšovali. Tak například Tonda. V prvním zápase to vypadlo, jako když drží hokejku v ruce poprvé, což se při tréninku nikdy předtím nestalo. Ve třetím zápase už ale koncertoval – nejen smyslem pro hru, ale rval se soupeřem o každý míček. Kuba na turnaji jednoznačně prokázal vzrůstající výkonnost a příjemně překvapil i svojí bojovností, kdy obzvláště v posledním zápase se bil jako lev. Vašek je v současnosti velkou oporou týmu, především pro jeho dobré vyrovnané výkony podtržené disciplinovanou hrou. Potěšilo nás, jak se zapojil i nejmladší hráč týmu - Honzík, který po většinu času dobře četl hru a na řadu přišly i světlé chvilky v rozhodujících okamžicích v obraně i v útoku. A Adam? Co dodat… lídr týmu, který skóroval, když bylo zapotřebí a zažehnal nebezpečí, když hrozilo před naší bránou. I když díky svým výkonům nastupuje ve vyšší kategorii Benjamínků (U8), stále věkově patří na naší soupisku a rozhodně je povzbuzením pro ostatní, co se dá pohybem, hokejkou a míčkem na ní v zápase vyrobit.
Při zápase s Hradcem se nám několikrát stalo, že soupeř rozehrál a naši kluci neměli ani tušení, že se hraje. Je výzvou, abychom si uměli udržet koncentraci sledování hry při přerušeních. Ve správný okamžik se podívali na rozhodčího, co ukazuje, a podle toho zaujmuli správné postavení ve hře.

 

Velké poděkování patří všem rodičům, kteří naše borce na turnaj doprovodili, podporovali je v jejich výkonech a na tribunách se vyrovnali s „výhní“ horkého dne. Zvláštní poděkování pak Martině Dvořákové za vyprání dresů.

 

2018-nabor-podzim-1

Facebook1 

Sledujte videa ze zápasů
logo

Fanshop - možno zakoupit

Kalendář akcí
klikněte pro zvětšení