U10 v Rakovníku

IMG 7858IMG 7866Za velmi nevyzpytatelného počasí a s výraznými ztrátami v obou týmech jsme se U10 kluci a holky účastnily turnaje v Rakovníku.

Déšť naštěstí vydržel v mracích, takže jen nás potrápila zima a soupeři…. V porovnání s našimi turnaji doma byli velkou slabinou rozhodčí. Často ani nevěděli co by se mělo pískat, naštěstí solidární chování hráčů i trenérů znamenalo vždy dohodu.
Nakonec jsme brali 7 . a 11. místo, což určitě není špatný výsledek a pořád je možnost pracovat na zlepšení…

U10 holky

Turnaj nám naboural pozdní dojezd ČB, když první zápas s nimi se musel dohrávat až po programu základních skupin, nutno podotknout, že jsem mohli zápas kontumovat. Celkově jsem hráli v silnější skupině, ale soupeři byli hratelní, vyhnuli jsem se výrazným dvojciferným prohrám, leč hra až na vyjímky není dobrá, určitě se posunula hra obrana, leč individuální chyby srazí celkový náhled na hru, časté ztráty míčku při rozehrávce přes šíři hriště mohou být příkladem. Tvůrce hry pak prakticky nemáme, nemáme hráče, který pokryje míček a uspěje v souboji jeden na jednoho. Hraje se pak systémem nastřel a doběhni ... Pak když i doběhneme, netrefíme prázdnou bránu.
Přesto jsem mohli skončit lépe než na 11. místě, ve skupině jsme mohli porazit Bolevec, ale po jasné chybě rozhodčího, když neuznal soupeřovi nohy a my přestali hrát, jsme dostali vyrovnávací gol. Jeho omluva následovala, ale obdržený gol neodvolal. Blízko k úspěchu bylo i s Liticemi a Rakovníkem, nakonec jediná výhra nad Kadaní při souboji o poslední místo :(

díky za účast dětí a rodičů v ne zrovna přívětivém počasí


U10 kluci
Sestava výrazně prořídla… třetí turnaj a z 12 dětí na soupisce jen 6 účastníků. Díky rodičům i těm šesti statečných za skvělou reprezentaci.
Sestava: brankář Adam, obrana: Kiki a Tomáš, útok: Šimon, Tonda Š a Tonda V.
Nebudu popisovat jednotlivé zápasy, ale co se týká výkonů hráčů a týmu, tak oproti turnajům doma je zde vidět velký posun. Hráči měli daleko lepší pohyb po hřišti, daleko rychlejší přihrávky a celkový týmový duch byl úžasný.
Děkuji všem rodičům za pomoc při motivaci jednotlivých hráčů.  Až na jeden moment, kdy jsem musel výrazně zvýšit hlas všechny děti poslouchali, během pauz se neflákali a trénovali přihrávky. Během zápasu sledovali vývoj a stále se dožadovali hrát.

Nakonec sedmé místo, vlastně překážkou nám byly jen hradecké týmy , kde doopravdy nestačíme. Mají daleko více nahráno a dokáží udržet pozice na hřišti. Ale vůbec bych se nebál… V rychlosti a individuálních akcích jeden na jednoho jsme byli zase lepší my. Takže pokud zvládneme taktiku a rozestavení máme na to Hradec porazit!