Bejamínci - pravidla

U8 

Benjamínci – systém otevřených turnajů bez nároků na počet absolvovaných turnajů, doporučujeme soutěže dovedností

Všechny kategorie do 11 let – všem oddílům, oblastem doporučujeme hrát vyjma níže jmenovaných turnajů vlastní turnaje 3:3 dle metodiky H. Weina . Nejlépe během pracovního týdne .


Systém turnaje

V kategoriích přípravka, benjamínci, mini, je plně v rukou pořadatelů. Tím je myšleno losování, vyvrcholení turnaje ( play off, jen přátelsky atp.).


Hrací dny: U8  - sobota


U 8 benjamínci – turnaj max. 5 zápasů v maximální délce 8 min. Hráči musí pravidelně střídat – po gólu či po 2 minutách ( nepadl-li během dvou minut gól ) – zajišťuje rozhodčí.

benjamínci –minihokej 3:3 – 3 hráči v týmu ( max. počet hráčů na tým 5)

benjamínci -  23x23 m se čtyřmi brankami – branka 2x1 m, branky od sebe vzdáleny 12 m

Chrániče zubů – KM velmi doporučuje chrániče zubů pro děti všech kategorií !!


Lékařské prohlídky

Vzhledem k novým pravidlům s lékařskými prohlídkami ( viz. Rada ČSPH v březnu 2014 ) je nutné mít souhlas lékaře se sportováním dětí ve všech věkových kategoriích. Tyto souhlasy shromažďuje oddíl, na turnajích se nepředkládají.


Benjamínci - dle aktuálních pravidel ČSPH, zákaz arg.bekhendu (hranou s nápřahem vedeným vzduchem – bezpečnost), zákaz klasického úderu , zákaz smýkaného úderu . Minihokej 3:3 – self pas ano, vzdálenost při rozehrách 3 m, rozehra může jít přímo do kruhu, místo TR nájezd 1:1 .. další pravidla viz. níže.

TZN. :

ANO – PUŠ, PŘÍKLEP

NE – ARGENTINSKÝ ÚDER, ÚDER, SMÝKANÝ ( zametený ) ÚDER – FORHEND + BEKHEND

Ucelená pravidla minihokeje 3:3 – kategorie mini, benjamínci

Hrací plocha :

Velikost cca 23x23 m ( šířka jedné ¼ velkého hřiště x stejná vzdálenost v příčném směru ) . Na každé koncové čáře 2 branky ( 2m široké, 1m vysoké ). Od sebe jsou vzdáleny 12 m, což je vzdálenost od rohu hřiště cca 3,5 m. Zóna pro střelbu – rovná čára 6 m od zadní čáry.

Gól platí, když se kterýkoliv hráč dotkne míčku ve střelecké zóně, tzn. platí vlastní gól. Pokud byla branka posunuta v průběhu zápasu a míč dle názoru rozhodčího přešel přes brankovou čáru, gól platí.

Týmy :

Tým má 3-5 hráčů, tři hrají na hřišti. Rozhodčí střídá hráče po každém gólu. Pokud gól nepadl podobu 2 minut, rozhodčí hráče vystřídá. Nesmí být hráno méně než se třemi hráči ( zde se neuplatňuje pravidlo rozdílu 3 gólů ).

Technická pravidla :

Volný úder :

Při jakémkoliv porušení pravidel v jakékoliv části hřiště ( s výjimkou porušení pravidel obránci v jejich obranném pásmu ) je nařízen volný úder nebo samorozehra ( self pas ) proti týmu, který se dopustil porušení pravidel. Všechny volné údery musí být provedeny ve vzdálenosti min. 3 m od střelecké zóny a se soupeřem min. 3m od míčku. Volný úder může směřovat ihned do střelecké zóny, vč. samorozehry ( self pas )

Trest :

Neexistují trestné rohy nebo trestné údery ( penalta ) za úmyslné porušení pravidel uvnitř vlastní 6 m zóny. Pokud dojde v této obranné zóně k porušení pravidel, soupeř získává trestný nájezd ze středu hrací plochy. Při nájezdu jsou všichni hráči, kromě jednoho obránce stojícího na svojí zadní čáře hřiště, 5 m za útočníkem provádějícího nájezd ( útočník je na polovině ). Na pokyn rozhodčího ( píšťalkou ) k nájezdu, se mohou všichni hráči zapojit do obrany nebo útoku

Rozehra z postranní čáry :

Volný úder nebo samorozehra ( self pas ) z místa , kde míč přešel přes čáru. V útočném nebo obranném pásmu se míč po přejetí postranní čáry rozehrává 3m před spojnicí postranní čáry a čáry tohoto pásma.

Zahájení a znovu zahájení hry ( po gólu ):

Buly ve středu hřiště

Ochranné vybavení :

Všichni hráči musí mít holenní chrániče.

Rozhodčí :

zápas píská 1 rozhodčí, věkem min. starší žák